Marek Marušinec logo

Intenzivní dvoudenní týmový trénink - drill pro skutečně ambiciózní týmy.
Kontaktovat

O programu

Většina lidí si myslí, že pouze fakt, že se s kolegy nehádají, je dělá skvělým týmem.

Výzkumy ukazují, že pouze kolem 10% týmů se z hlediska naplnění svého plného potenciálu dá považovat za opravdu výkonné týmy.

Výkonný tým není stav, kterého jednou dosáhnete a trvá navždy. Je to proces, neustálá „práce v progresu“, která pro lídra nikdy nekončí.

Jaké jsou tedy kritéria výkonnosti týmu? Jaké principy a mechanismy fungují ve skutečně výkonných týmech? Jaké brzdy a bloky zpomalují váš tým?

O tom je dvoudenní týmový workshop Výkonný tým, který vašemu týmu nastavuje zrcadlo a poskytuje inspiraci pro další rozvoj.

Jaké jsou cíle a forma programu?

Cílem programu je nechat účastníky zažít týmovou spolupráci v aktivitách, které nevyžadují žádnou odbornost ani předchozí zkušenosti. Na druhou stranu aktivity vystavují účastníky nejistotě, ve které se musí společně domluvit, stanovit si plán a spolupracovat.

Po každé aktivitě následuje rozbor a učení z aktuálního zážitku. Účastníci odcházejí s pojmenováním toho, co jsou jejich týmové překážky a stejně i s pojmenováním toho, čím oni jako jednotlivci přispívají nebo naopak blokují týmový výkon.

Jak program probíhá?

Program začíná individuálním rozhovorem / telefonátem s každým členem týmu a účastníkem programu. Cílem je představení a zároveň zmapování současného stavu týmu.

Dalším krokem je 2 denní workshop rozdělený do několika částí. Nejdřív projdeme výstupy z mapování a pojmenujeme společné jmenovatele a stav týmu, jak ho vidí jednotlivci v něm. Následuje střídání krátké teorie týkající se principů fungování výkonných týmu, aktivita a rozbor. Na závěr každého dne je individuální a týmová reflexe.

Výstupem z workshopu je akční plán jednotlivců a týmový akční plán pro zlepšení. Dva týdny po workshopu a nejpozději do měsíce od konání následuje follow up rozhovor s lídrem týmu a koučovací rozhovor s každým jednotlivcem.

Vytvořil tým 4Lynx.